Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rycerze na zamku. Spotkania z Historią rozpoczęte [WIDEO, ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-10-12, Data modyfikacji: 2018-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Strzelanie z łuku, rzeźbienie w drewnie i pokazy średniowiecznego uzbrojenia. Z takich atrakcji można było skorzystać w piątek na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Rozpoczęły się II Spotkania z Historią Pomorza Zachodniego.Celem imprezy jest promocja historii regionu. Najmłodsi mogli stoczyć bitwę na piankowe miecze, chociaż najchętniej strzelali z łuku. - Było dobrze. Bałam się tylko, że dostanę w twarz. Nie pierwszy raz strzelam, bo kiedyś też już strzelałem - mówili uczniowie jednej ze szkół podstawowych. - Wytwarzamy tu takie małe listki ozdobne oraz groty do strzał. Jest to proces czasochłonny i trzeba mieć wyobraźnię przestrzenną, która pozwoli nam na wyobrażenie tego przedmiotu - powiedział jeden z rzemieślników. Oficjalnie impreza rozpocznie się jutro o godzinie 12 przemarszem sprzed Hali Szczecińskiego Domu Sportu do Zamku Książąt Pomorskich. Odbędzie się tam jarmark średniowieczny, koncerty i pokaz fireshow. Natomiast w hali SDS-u odbędzie się Turniej Polskiej Ligi Walk Rycerskich. Spotkania z Historią Pomorza Zachodniego potrwają do niedzieli. Organizatorem imprezy jest Grupa Odtwórstwa Historycznego Komandoria Chwarszczany.

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=378664
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola