Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Za co kochamy Szczecin? Te dwa zdjęcia...

Data dodania: 2018-12-09
Nocne zdjęcie Szczecina z lotu ptaka i pamiętny niesamowity zachód słońca - tu nad nadodrzańskimi bulwarami - wygrały w konkursie fotograficznym SznLove. więcej »
 
 

Kolejne fatalne wieści w sprawie wzrostu cen...

Data dodania: 2018-12-09
Nie tylko ZWiK i Tramwaje Szczecińskie. Także miejskie jednostki i instytucje zapłacą więcej za energię elektryczną. I to aż o 55 procent. więcej »
 
 

Tak wygląda bomba z Polic. Saperzy udostępnili...

Data dodania: 2018-12-09
Saperzy z Podjuch przekazali do publikacji zdjęcia pokazujące, jak wyglądała akcja wydobycia z wykopu bomby lotniczej, z powodu której zarządzono ewakuację Polic. więcej »
 
 

Leje i wieje. Co robić? Jest festiwal kawy. A...

Data dodania: 2018-12-09
Przed nami wyjątkowo brzydka niedziela. Wieje i leje. Co robić? Można zostać w domu, ale można też wybrać się na wiele imprez. Jest w czym wybierać. Szczególnie festiwal kawy w tak... więcej »
 
 

Mieszkańcy Polic bomby się nie bali. Niewybuch...

Data dodania: 2018-12-09
Bomba z czasów II wojny światowej została wydobyta. Kolumna saperów ruszyła z nią z Polic na poligon. Na 25 tysięcy osób przewidzianych do ewakuacji na czas operacji, na opuszczenie ... więcej »
 
 

Szczeciński Ruch Miejski: Szczupak m.in. za...

Data dodania: 2018-12-09
Jeszcze tylko w niedzielę czekamy na Wasze zgłoszenia do Szczupaków i Kiełbi 2018. Poniżej kandydatury, które proponuje Szczeciński Ruch Miejski. więcej »
 
 

Bomba w Policach. Burmistrz zarządza ewakuację...

Data dodania: 2018-12-08
"W związku z zaistniałym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, spowodowanym znalezionym niewybuchem z okresu II wojny światowej (.) zarządzam ewakuacje wszystkich osób (.)" komunik... więcej »
 
 

Igor Podeszwik nie odpuszcza. Z darmowymi biletami...

Data dodania: 2018-12-08
Teraz walczy i z decyzją radnych, i wojewody, który nie unieważnił uchwały autorstwa klubu PiS. Wzywa do usunięcia naruszenia prawa więcej »
 
 

Bomba na ul. Tanowskiej. Police bez komunikacji...

Data dodania: 2018-12-08
W związku z ewakuacją i wyłączeniem z ruchu części Polic, w niedzielę zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. więcej »
 
 

Pogoń grała z Zagłębiem. Policja zmobilizowała...

Data dodania: 2018-12-08
Ponad 600 policjantów w Szczecinie i regionie zaangażowanych było w zabezpieczenie meczu Pogoni z Zagłębiem Sosnowiec. Cztery osoby zostały zatrzymane. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 4849
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola