Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Szczecin
Belka
Niedziela, 19 Sierpnia 2018   imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dużo zabawy na Łasztowni. "Jak nie można...

Data dodania: 2018-08-18
Są bańki, animacje ruchowe dla dzieci, są foodtrucki, plecenie wianków i zabawy dla małych i dużych. Sporo się dzieje przy ul. Zbożowej i ul. Wenedy. więcej »
 
 

W otoczeniu rodzin z dziećmi i radnych Krzystek...

Data dodania: 2018-08-18
Były przemówienia, oklaski, animacje dla dzieci i poczęstunek dla rodzin. Piotr Krzystek oficjalnie ogłosił, że będzie kandydował na prezydenta Szczecina. więcej »
 
 

Ciało 13-letniego chłopca odnalezione. To koniec...

Data dodania: 2018-08-18
Zwłoki młodego chłopca dryfowały w sobotę na wysokości Darłówka Wschodniego. Jeszcze dziś rodzina ma je zidentyfikować. więcej »
 
 

Sąsiedzki targ w centrum Szczecina. Zabawy,...

Data dodania: 2018-08-18
Ubrania i buty vintage, ręcznie wykonywana biżuteria, płyty, książki, zabawki, ozdoby - to wszystko można kupić na pchlim targu Vintage Market na ul. Królowej Jadwigi. więcej »
 
 

Problemy z dojazdem nad morze. "Trójka" już...

Data dodania: 2018-08-18
Szczecinianie i turyści tłumnie ruszyli nad morze. Problemy z przejazdem zaczynają się tuż za Goleniowem. więcej »
 
 

Przez kilka miesięcy znęcali się nad...

Data dodania: 2018-08-18
Para z Polic biła i maltretowała psychicznie swoje małe dzieci. Maluchy miały liczne zasinienia, zaczerwienienia i obrażenia. Ta sytuacja miała trwać od kwietnia. więcej »
 
 

Koniec blokad? Bogumiła D. nie ma prawa wjeżdżać...

Data dodania: 2018-08-18
Kierowcy autobusów miejskich mają to już na piśmie: "Przedstawiciele Policji jednoznacznie stwierdzili, że przewóz skuterów elektrycznych w pojazdach komunikacji miejskiej jest niedo... więcej »
 
 

Po co ta kłótnia? Przed Marszem Równości tracimy...

Data dodania: 2018-08-17
Nie od dziś wiadomo, że Szczecin jest miastem wyjątkowym. Tylko u nas najgłośniej spierają się ze sobą zwolennicy Marszu Równości - niemal zagłuszając przeciwników tego wydarzen... więcej »
 
 

Gratulacje dla radnej, która zdobyła mistrzostwo...

Data dodania: 2018-08-17
Małgorzata Hołub-Kowalik ma w domowej kolekcji dziesiątki medali. Do minionej soboty nie miała złota letnich mistrzostw Europy. Już ma. Pobiegła po nie wraz z koleżankami ze sztafety... więcej »
 
 

Warto urodzić się w Koszalinie - wynika z tego...

Data dodania: 2018-08-17
Pod względem liczby miejsc w żłobkach Koszalin jest najlepszym miastem w Polsce. Tak wynika z rankingu pisma samorządu terytorialnego "Wspólnota". więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 4582
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola