Belka
Środa, 17 Października 2018   imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Tramwaje Szczecińskie sprzyjają PiS? Kandydat...

Data dodania: 2018-10-17
Spółka Tramwaje Szczecińskie odmówiła Koalicji Obywatelskiej wywieszenia plakatów wyborczych w tramwajach. Sławomir Nitras zestawił to ze zdjęciami plakatów kandydatów PiS, dla kt... więcej »
 
 

A tymczasem z jeziora Dąbie rybacy wyłowili......

Data dodania: 2018-10-17
Jego fachowa nazwa to Callinectes sapidus. Wyłowili go rybacy u ujścia Duńczycy do jeziora Dąbie. Teraz jest w rękach naukowców ZUT. więcej »
 
 

Szczeciński Marsz Niepodległości. Wśród...

Data dodania: 2018-10-17
- Chcemy, żeby marsz był szczególnie duży - mówią organizatorzy Szczecińskiego Marszu Niepodległości. Czy rzeczywiście wszyscy mogą przyjść? więcej »
 
 

19 października - dzień, który wstrząsnął...

Data dodania: 2018-10-17
"Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich - nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj, zanim całko... więcej »
 
 

Michał Rembas zaprasza na wycieczki w mało znane...

Data dodania: 2018-10-17
U progu dnia Wszystkich Świętych Michał Rembas zaprasza na cztery różne wycieczki po mało znanych zakątkach szczecińskiego Cmentarza Centralnego. więcej »
 
 

Przed wyborami przyjeżdża minister Jerzy...

Data dodania: 2018-10-16
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński będzie w środę z wizytą w województwie zachodniopomorskim. Odwiedzi Gryfino, Stargard i Pyrzyce. więcej »
 
 

Mieszkańcy dziewięciu oficyn będą w końcu mieli...

Data dodania: 2018-10-16
"Oficyny w centrum. Nowe oblicze" - pod takim tytułem rzecznik prasowy Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych informuje o rozpoczętym kapitalnym remoncie dziewięciu budynków w centrum... więcej »
 
 

Wybory samorządowe 2018. To my jesteśmy...

Data dodania: 2018-10-16
Feministka Bogna Czałczyńska, osiedlowa działaczka Dominika Jackowski, szef organizacji turystycznej Marek Migdal i były dziennikarz TVP Szczecin Jarosław Dobrzyński zorganizowali we w... więcej »
 
 

Wybory samorządowe 2018. Nitras: Zbuduję 10...

Data dodania: 2018-10-16
Sławomir Nitras (PO): - Ile publicznych przedszkoli wybudował w trakcie 12 lat sprawowania rządów w Szczecinie prezydent Krzystek? Smutna odpowiedź brzmi "Zero". Kiedy ja zostanę pre... więcej »
 
 

Antysystemowcy pytają: Panie Prezydencie! Czy tak...

Data dodania: 2018-10-16
Mieszkania bez toalety, zmniejszanie się liczby studentów i mieszkańców, rosnące zadłużenia - to część listy zarzutów, jakie pod adresem urzędującego prezydenta Piotra Krzystka ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 4722
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola