Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Bezpieczne farbowanie włosów w domu

Data publikacji: 2022-03-19, Data modyfikacji: 2022-03-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Bezpieczne farbowanie włosów w domu

Piękny kolor włosów dodaje uroku każdej twarzy. Niestety, wiele pań jest niezadowolonych z barwy swoich włosów. Dodatkowo z wiekiem włosy siwieją, a to powoduje liczne kompleksy i niezadowolenie. Rozwiązaniem jest farbowanie włosów. Można to zrobić w salonach fryzjerskich, ale coraz chętniej wybierane jest farbowanie włosów w domu. Jak wygląda taki zabieg? Czy farbowanie w domu jest bezpieczna?

Czy warto farbować włosy w domu?

Koloryzacja domowa ma coraz więcej zwolenników. Usługi fryzjerskie są coraz droższe, wymagają wcześniejszego zaplanowania wizyty, należy je dopasować do swojego napiętego kalendarza. Farbowanie włosów w domu tylko początkowo może wydawać się trudne. Już po jednym wykonanym zabiegu, stanie się proste i łatwe do wykonania. Oczywiście należy dobrze się do niego przygotować. Niezbędny jest wybór odpowiedniej farby, która pozwoli uzyskać pożądany efekt. W sklepach dostępne są farby drogeryjne i profesjonalne. Lepiej wybrać te drugie, ponieważ mają lepszą formułę, są wydajne, mają większą pojemność, i co najważniejsze, są trwałe i dobrze oddają wybrany kolor. Do długich włosów należy kupić dwa opakowania farby, dzięki temu nie trzeba będzie się obawiać, że nie pokryje całych włosów. Używając dobrych farb, nie trzeba bać się o kondycję swoich włosów. Bardzo ważne, aby dobrze dopasować odcień farby do swojej karnacji. Początkowo warto delikatnie zmieniać odcień włosów, bo zbyt radykalna zmiana może okazać się niekorzystna. Włosów nie należy farbować zbyt często. Farbowanie w domu najlepiej wykonywać raz na jeden, dwa miesiące.

Jak wykonać zabieg farbowania włosów w domu?

Do domowej koloryzacji trzeba się odpowiednio przygotować. Przed farbowaniem włosów należy wykonać kilka kroków, aby cieszyć się z ładnego koloru włosów.

·         Należy zrobić próbę uczuleniową w zgięciu łokcia, która pozwoli uniknąć silnej reakcji alergicznej.

·         Należy dokładnie przeczytać instrukcje farby, sprawdzić, czy farba pokryje siwe włosy itp.

·         Trzeba stosować taką ilość składników, jak podano na opakowaniu farby. Dzięki temu farba pozwoli zadbać o strukturę włosa. 

 Koloryzacja włosów w domu – etapy

 

Pierwszy etap farbowania włosów w domu to przygotowanie i zabezpieczenie miejsca. Farbę ciężko zmyć, dlatego włosy najlepiej farbować łazience, podłogę można wyłożyć starymi ręcznikami czy gazetami, nałożyć starą bluzkę. Należy przygotować potrzebne akcesoria, tzn. rękawiczki, minutnik, przyrząd do nadkładania farby, miseczkę i oczywiście farbę. Po przeczytaniu instrukcji należy odmierzyć składniki, przygotować je odpowiednio i już można nakładać farbę na pasma włosów. Farbę należy trzymać na głowie tyle, ile podano na opakowaniu. Kolejny etap to zmycie farby i nałożenie dopasowanej odżywki do włosów farbowanych, która zamknie łuski włosów, przedłuży żywotność koloru i odżywi włosy.

Jak pielęgnować włosy farbowane?

 Koloryzacja to tylko pierwszy krok do zadbanych włosów. Bardzo ważne jest stosowanie zabiegów koloryzujących, dzięki którym włosy będą błyszczące, miękkie i zdrowe. Farbowanie wysusza włosy, dlatego trzeba zadbać o ich odpowiednie nawilżanie. Przydadzą się dobrej jakości odżywki, maski i olejki. Włosy należy zabezpieczać przed działaniem czynników atmosferycznych, dzięki temu kolor dłużej będzie wyglądał na świeży.

 

Farbowanie włosów w domu jest bezpieczne, pozwoli otrzymać wymarzony kolor włosów i osiągnąć trwały efekt. Ważna, aby dobrze przygotować się do tego zabiegu, wybrać odpowiednią farbę i zadbać o skórę głowy 

 

 

 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola