Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rolnicy nie czekajcie - apeluje wicewojewoda zachodniopomorski

Data publikacji: 2018-09-14, Data modyfikacji: 2018-09-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Marek Subocz przypomina, że im szybciej rolnik złoży wniosek o wypłatę rekompensaty za straty w wyniku suszy, tym szybciej pieniądze pojawią się na jego koncie. Gospodarze od piątku mogą składać dokumenty w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.W pierwszej kolejności rządową pomoc otrzymają rolnicy, których straty wyniosły powyżej 70 procent. Pierwsze pieniądze powinny być wypłacane na przełomie października i listopada. - Wygląda to w ten sposób, że rolnicy w gospodarstwach, w których straty osiągnęły 70 procent lub więcej otrzymają pomoc w wysokości 1 tysiąca złotych na hektar. Natomiast ci, których straty oszacowane zostały na ponad 30 procent otrzymają pomoc w wysokości 500 zł do hektara - poinformował wicewojewoda Marek Subocz. O tym jak wyglądają starty w gminie Chociwel mówi rolnik Tomasz Sikorski ze wsi Lisowo. - Takiego roku nie pamiętam od 20 lat. Na swoim gospodarstwie rodzinnym nie pamiętam, żebyśmy w taką suszę siali rzepak. Jestem członkiem izby rolniczej, jestem w komisjach, różnie było..., było powyżej 70 procent. W naszej gminie średnio wyszło 50 procent - powiedział Sikorski. Łącznie rząd dla rolników przeznaczy 1,5 mld złotych.

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=377270
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola