Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przeciwminowce NATO cumują przy Wałach Chrobrego [WIDEO, ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-11-30, Data modyfikacji: 2018-12-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Sześć okrętów marynarki wojennej ze Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO wpłynęło do Szczecina. Pochodzą z Belgii, Litwy, Łotwy, Holandii, Niemiec i Polski.Statki zacumowały przy Wałach Chrobrego, w sobotę i niedzielę będą dostępne dla zwiedzających. Zastępca dowódcy okrętu OSP Jamno porucznik Pilipczuk zapraszał mieszkańców miasta do zwiedzenia okrętów. - Podczas postoju okrętów w Szczecinie zapraszamy mieszkańców do zwiedzania jednostek; jeżeli będą mieli ochotę poznać szczegóły uzbrojenia i przeznaczenia na pewno spotkają się z profesjonalną i fachową informacją udzieloną od załogi - zapraszał porucznik Pilipczuk. Statki dla zwiedzających będą dostępne w sobotę i niedzielę w godzinach 13-16.

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=381040
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola