Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Potrzeba milionów na inwestycje przeciwpowodziowe. Wody Polskie mają obawy

Data publikacji: 2018-08-11, Data modyfikacji: 2018-08-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie RZGW Szczecin chce uzyskać 80 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego. To kwota, która ma wspomóc realizację sześciu inwestycji, głównie z zakresu ochrony przeciwpowodziowej.Zarząd RZGW w Szczecinie obawia się, że nie dostanie tych pieniędzy, ponieważ przy zmianach organizacyjnych, (tworzeniu Państwowego Gospodarstwa Wodnego) urząd marszałkowski robił problemy z odbiorem dokumentacji. - Te projekty były przygotowywane przez wiele lat i powinny dostać dofinansowanie - mówi Michał Kaczmarek z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie RZGW Szczecin. - To jest zabezpieczenie przeciwpowodziowe zlewni rzeki Iny, a także zabezpieczenie i regulacja przepływu rzeki Rega, a także mówimy o obrębie miasta Darłowo i zabezpieczeniu przeciwpowodziowym tamtejszych terenów. Obawy o losy tych inwestycji pojawiły się, gdy Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski robił problemy przy składaniu dokumentów dotyczących tych projektów. - Okazało się niemożliwe, że można przedłużyć ciągłość realizacji tych zadań, niemożliwe było aneksowań tych wniosków - tłumaczy Kaczmarek.

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=375685
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola