Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Podsumowanie debaty kandydatów na prezydenta Szczecina [SONDA]

Data publikacji: 2018-10-18, Data modyfikacji: 2018-10-19
A A AWydrukDrukuj  
 
W co zainwestujecie miejskie pieniądze? - między innymi na to pytanie odpowiadali kandydaci na prezydenta Szczecina. Debata prezydencka odbyła się w studiu S-1 Radia Szczecin. Prezydent podczas jednej kadencji do wydania ma kilka miliardów złotych. Kandydaci odpowiadali jakie są najpilniejsze inwestycje do zrealizowania.Piotr Czypicki z Komitetu Wyborczego Szczeciński Ruch Miejski mówił, że 800 mln złotych wyda na rewitalizację różnych dzielnic Szczecina, zarówno północnych jak i tych na Prawobrzeżu. - To jest największe wyzwanie, jakie bym widział. Drugie to są kwestie komunikacyjne, czyli nowe linie tramwajowe i zagęszczenie siatki połączeń - mówił Czypicki. Rozwój infrastruktury drogowej jest najważniejszy - dodawał Jakub Kozieł z Koalicji Antysystemowej. - Przede wszystkim remonty bardzo istotnych dla Szczecina dróg, czyli Tama Pomorzańska, Kolumba czy Nadodrzanka - mówił Kozieł. Bardzo ważne będzie wsparcie edukacji - to plan Sławomira Nitrasa, kandydata Koalicji Obywatelskiej. - Dużą inwestycją będą drogi osiedlowe, remonty szkół i budowa infrastruktury społecznej: 10 żłobków i 10 przedszkoli - mówił Nitras. Dawid Krystek z komitetu SLD Lewica Razem mówił, że zrezygnuje z budowy aquaparku. - Dzisiaj nie stać nas na to, aby budować i ...

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=378988
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola