Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gdzie Sunrise Festival? Mieszkańcy nie wykluczają referendum

Data publikacji: 2018-12-03, Data modyfikacji: 2018-12-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Nie chcą u siebie festiwalu Sunrise - mieszkańcy kołobrzeskiego Podczela, gdzie po raz pierwszy ma odbyć się festiwal, przekazali organizatorowi swoje obawy, nie wykluczają również referendum.- Jestem zdegustowany. Najbardziej przeraża mnie, co będzie jak te 20 tys. ludzi będzie schodziło na plaże. Hałas, tysiące decybeli, moc tysięcy watów, która tu będzie rozbrzmiewać, będzie porażająca. Nie chodzi o same lotnisko, ale o to, gdzie mieszkamy. Tu są małe uliczki, mało ludzi, mało parkingów, dużo terenu zielonego, gdzie ci ludzie mogą być po imprezie. Mogą tam zniszczyć auta. Organizator zapewnił, że zrobi wszystko, rozmawiał z policją, która ma zabezpieczyć to, żebyśmy się czuli bezpiecznie - mówią mieszkańcy. Organizator Sunrise Festiwal, Krzysztof Bartyzel zapowiada, że chociaż dał słowo, że impreza odbędzie się w nowym miejscu to "nie chce robić nic wbrew mieszkańcom". - Dałem słowo, idziemy w nowe miejsce. Jeżeli taka będzie wola i nie będzie możliwości podpisania tej umowy, to po raz pierwszy złamie swoje słowo, czy nie dotrzymam słowa i wrócę w to samo miejsce, czyli pod kołobrzeski amfiteatr - powiedział Bartyzel. ...

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=381177
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola