Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bombowa plaża. Będzie totalna ewakuacja w Kołobrzegu

Data publikacji: 2018-08-11, Data modyfikacji: 2018-08-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Trzeba będzie ewakuować nie tylko plażę na odcinku od Podczela aż za molo, ale również samo osiedle. W morzu niedaleko Kołobrzegu odnaleziono trzy ogromne bomby z czasów II wojny światowej.Ewakuacja jest jednak przewidziana na poniedziałek - wtedy saperzy podejmą bomby. Kilka minut przed 10 skończył obradować w Kołobrzegu sztab kryzysowy. - Praca nurków przyniosła informacje, że to co najmniej trzy bomby o wadze 300 kilogramów. Promień ewakuacji na lądzie to dwa kilometry, a w wodzie i na plażach to około 11 kilometrów. Na plaży i w wodzie w poniedziałek nie powinien przebywać nikt - informuje Dariusz Trzeciak z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Kołobrzegu. Od soboty do momentu rozpoczęcia akcji teren przy samych odnalezionych ładunkach policja zabezpieczyła w promieniu 200 metrów. Według fachowców, podczas akcji trzeba będzie jednak ewakuować teren o wiele bardziej rozległy, ponieważ ewentualne skutki niekontrolowanej eksplozji byłyby ogromne. - W poniedziałek od godziny 7 będzie totalna ewakuacja i z wody i z lądu. Podczele, ośrodek Holtur i inne obiekty w pobliżu - wymienia Gromek. Władze miasta ...

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=375692
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola