Belka
Poniedziałek, 13 Maja 2024   imieniny: Gloria, Robert, Serwacy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Anakonda-18: polsko-amerykańskie siły odparły wroga!

Data publikacji: 2018-11-16, Data modyfikacji: 2018-11-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Zakończyła się faza poligonowa manewrów o kryptonimie Anakonda-18. Ostatnim zadaniem, jakie wykonali żołnierze było szkolenie na drawskim poligonie. Ćwiczenia obserwowali również wojskowi przedstawiciele korpusu dyplomatycznego.Ostatnie poligonowe szkolenie było sprawdzianem dla 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Polskich żołnierzy wspierali Amerykanie. - Duża siła ognia: samoloty, artyleria, czołgi..., w tej chwili bronią się trzy kampanie - mówił pułkownik Piotr Walatek z dowództwa operacyjnego. Połączone, polsko-amerykańskie siły odparły wroga. Poligonowe zmagania żołnierzy obserwował Rajmund Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego. Oficer nie krył, że epizod na drawskim poligonie to tylko element procesu planistycznego armii. - Anakonda znakomicie wpisuje się w tę architekturę jeżeli chodzi o wymiar międzynarodowej operacji, ale również w szerszym kontekście operacji połączonej z użyciem różnego rodzaju komponentów - zaznaczył gen. Andrzejczak. Zakończenie fazy poligonowej nie oznacza zakończenia Anakondy. Za tydzień rusza ostatnia, sztabowo-dowódcza część manewrów. Anakonda-18 to największe ćwiczenie polskich sił zbrojnych w tym roku. Głównym z ...

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=380377
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola