Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zamiast betonowych płyt, będzie asfalt. To nie wszystko

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Ulica Kułakowskiego łącząca Warcisława z Wilczą w Szczecinie do przebudowy. Zamiast betonowych płyt będzie tam ułożony asfalt. Miasto rozstrzygnęło przetarg i wyłoniło wykonawcę.- Pojawi się też oświetlenie, ale nie tylko - informuje zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera. - Podziemne prace dotyczące infrastruktury wodociągowej, kanalizacyjnej, deszczowej, bo tego było brak, oczywiście chodniki. Co jednak najważniejsze parkingi oraz parking specjalny już na terenie poza drogowym, bo oprócz tego, że wzdłuż drogi będzie liczna liczba miejsc parkingowych wyznaczona równolegle, to także specjalny parking, na którym będzie mogło zaparkować kilkadziesiąt samochodów. Inwestycja, która rozpocznie się we wrześniu będzie kosztowała niemal osiem milionów złotych. Odnowioną ulicą powinniśmy przejeżdżać za dziewięć miesięcy.

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=375563
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola