Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wzajemne pytania kandydatów o problemy miasta [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-10-18, Data modyfikacji: 2018-10-19
A A AWydrukDrukuj  
 
O inwestycje, stosunek do Unii Europejskiej i uchodźców czy zadłużenie miasta - o to pytali się wzajemnie kandydaci na prezydenta Szczecina. W studiu S-1 Radia Szczecin odbyła się debata prezydencka.Uczestnicy zadawali pytanie wybranemu przez siebie kontrkandydatowi. Najczęściej wybierali obecnego prezydenta. Piotr Czypicki z Komitetu Wyborczego Szczeciński Ruch Miejski pytał Piotra Krzystka o rozwój komunikacji rowerowej w mieście. Piotr Krzystek odpowiadał, że jest zadowolony z tego jak się rozwija i że mieszkańcy chętnie korzystają choćby z roweru miejskiego. Czypicki kwestionował optymizm Krzystka. - Po pierwsze, zgodnie z ostatnimi badaniami przeprowadzonymi przez stowarzyszenie Rowerowy Szczecin, ruch rowerowy przez te cztery lata nie wzrósł ani trochę. Korzystanie z roweru miejskiego spada, pomimo kolejnych stacji. Natomiast mamy w Szczecinie najniższy wskaźnik z dużych polskich miast wojewódzkich jeżeli chodzi o liczbę kilometrów tras rowerowych. Zarówno w przeliczeniu na mieszkańca, jak i na powierzchnie miasta - mówił Czypicki. Jakub Kozieł pytał prezydenta Krzystka czy jest zadowolony z tego, co udało się osiągnąć przez ...

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=378986
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola