Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wniosek o upadłość Energopolu w sądzie. Co dalej? [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Przedsiębiorstwo z Kąt Wrocławskich złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości szczecińskiej firmy budowlanej Energopol. Dokument czeka na rozpatrzenie przez sąd. Spółka Auris Rental domaga się od Energopolu zapłaty za dostarczone materiały w wysokości prawie 90 tysięcy złotych.Energopol buduje między innymi obwodnicę Wałcza. Wygrał również przetarg na realizację drogi w Przecławiu. Ma być też jednym z członków konsorcjum, które przymierza się do budowy tunelu pod Świną w Świnoujściu. Sędzia Tomasz Szaj potwierdza, że wniosek o upadłość firmy Energopol wpłynął do sądu. Szacuje, że sąd zajmie się sprawą mniej więcej za dwa miesiące. - Na ten moment jest to tylko faktura za dostawę elementów. Nic więcej - mówi Szaj. Sprawdziliśmy w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie czy Energopol ma problemy z płaceniem podwykonawcom. Rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk powiedział nam, że były takie przypadki. - Natomiast po naszych interwencjach, każda tego rodzaju sprawa była załatwiana i należność była regulowana przez generalnego wykonawcę - dodał Grzeszczuk. W firmie Energopol nie udało nam się uzyskać komentarza w sprawie wniosku o upadłość. Obiecano nam, że nastąpi to w c ...

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=375555
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola