Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wjazdowy wiadukt Węzła Kijewo do Szczecina zamknięty

Data publikacji: 2018-10-12, Data modyfikacji: 2018-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Na szczecińskim Węźle Kijewo zmieniła się organizacja ruchu. Wiadukt wjazdowy do centrum Szczecina, czyli ten przed ulicą Zwierzyniecką, jest zamknięty.Kierowcy mają do dyspozycji cztery pasy ruchu - po dwa w obie strony tylko na jednym wiadukcie, który do tej pory prowadził w kierunku Szosy Stargardzkiej. Dwa wewnętrzne pasy jezdni zostały zwężone do dwóch i pół metra. Zewnętrzne mają natomiast po 3 metry szerokości. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała co najmniej do czerwca przyszłego roku. Zmiany w organizacji ruchu są związane z koniecznością przebudowy całego węzła. Jednym z etapów będzie wyburzenie wiaduktu prowadzącego w kierunku centrum Szczecina. Czas na jego rozebranie i budowę nowego wiaduktu Energopol ma właśnie do czerwca 2019 roku. Podobne prace trzeba będzie wykonać również na wiadukcie w stronę wyjazdu z miasta. Cała inwestycja powinna być gotowa za dwa lata. Będzie kosztować prawie 57 milionów złotych.

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=378688
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola