Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szczecinianin jedzie do Sydney na zawody dla weteranów

Data publikacji: 2018-10-12, Data modyfikacji: 2018-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
15 weteranów z całego kraju będzie reprezentowało Polskę na międzynarodowych sportowych igrzyskach Invictus Games, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Sydney. Wśród nich jest szczecinianin.Starszy chorąży sztabowy w stanie spoczynku Tomasz Kloc został ranny podczas I zmiany polskiego kontyngentu w Iraku w 2003 roku. Nieznani sprawcy, przy użyciu zdalnie odpalonej miny, ranili go w nogę, przez co ma uszkodzony nerw udowy i niedowład prawej ręki. Obecnie pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Jak podkreśla zgłosił się po to, aby pokazać innym weteranom, że warto żyć aktywnie. - Chciałem pokazać sam sobie, ale i moim kolegom, że rehabilitacja poprzez sport jest ważnym elementem utrzymywania się w pewnej kondycji zdrowotnej. Każdy z nas bierze udział w kilku konkurencjach. Ja biorę udział w lekkoatletyce, czyli rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Jestem też w drużynie siatkówki na siedząco, a dodatkową konkurencją jest wioślarstwo halowe na ergometrze. Organizatorem Invictus Games jest fundacja księcia Harry’ego, członka brytyjskiej rodziny królewskiej.

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=378669
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola