Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sochański obiecuje remont lotniska w Dąbiu

Data publikacji: 2018-10-12, Data modyfikacji: 2018-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W ciągu roku powstanie koncepcja modernizacji lotniska w Dąbiu, jeśli wygra wybory. Taką deklarację złożył kandydat na prezydenta Szczecina z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Sochański.Lotnisko na Prawobrzeżu jest obecnie w złym stanie technicznym. Nie przyjmuje małych samolotów pasażerskich i biznesowych. Sochański chce to zmienić. - Myślę, że taką fachową i profesjonalną koncepcję możemy osiągnąć za cenę kilkuset tysięcy złotych. Przedstawię ją i poddam pod publiczną debatę. Bartłomiej Sochański skrytykował też pomysł urzędującego prezydenta Piotra Krzystka. Ten zapowiedział, że na części terenu lotniska powstanie Park Centralny, który będzie miejscem wypoczynku dla mieszkańców. Polityk PiS powiedział, że te dwie funkcje nawzajem się wykluczają. Podobnie myśli Patryk Jaskulski z Koalicji Obywatelskiej, który nazywa pomysł prezydenta Krzystka megalomańskim. Proponuje, żeby zamiast tego zrewitalizować Park Żeromskiego. - Znajduje się on w samym centrum miasta obok największego węzła komunikacyjnego. Jest tam jeden z najbardziej znanych i odwiedzanych przez ludzi biznesu hotel - wskazuje Jaskulski. Park Centra ...

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=378654
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola