Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Słuchowisko o najważniejszych wydarzeniach Powstania Wielkopolskiego w Radiu Szczecin [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-12-12, Data modyfikacji: 2018-12-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Pod koniec grudnia na antenie Radia Szczecin premiera słuchowiska przedstawiającego najważniejsze wydarzenia Powstania Wielkopolskiego.Projekt powstał przy współpracy Polskiego Radia Szczecin i Radia Poznań. Na naszej antenie będzie go można posłuchać 27 grudnia o godzinie 22 w audycji "Fonosfera", czyli równo w setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Prezes Radia Szczecin Artur Kubaj podkreślał, że projekt powstał nie bez przyczyny. - Taki pomysł się zrodził z dyskusji Piotra Świątkowskiego z Filipem Rdesińskim, który wówczas przewodził Radiu Poznań. Postanowiliśmy, że takie słuchowisko przygotujemy właśnie na stulecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego - mówił Artur Kubaj. Historyk sztuki doktor Piotr Bernatowicz zauważył, że słuchowisko nie było łatwe do przygotowania. - Mnie to słuchowisko bardzo się podoba. Wybredni słuchacze na pewno gdzieś coś znajdą, co można wskazać. Ale jeżeli miałbym coś bardziej merytorycznego o słuchowisku powiedzieć, to myślę, że tutaj problem zasadniczy z którym twórcy musieli się zmierzyć, to połączenie tej funkcji edukacyj ...

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=381657
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola