Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

"Sędziowie nie powinni zajmować się polityką". Prezydencki minister wymienia plusy reformy

Data publikacji: 2018-09-20, Data modyfikacji: 2018-09-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Sędziowie chcą kierować debatę na sprawy personalne, gdy najważniejsze są zmiany, które poprawiają funkcjonowanie sądów, czego Polacy oczekują - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Paweł Mucha. Prezydencki minister i prawnik komentował reformę wymiaru sprawiedliwości.Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP wymieniał, w jego ocenie, pozytywne zmiany w sądownictwie. - To Izba Dyscyplinarna i kwestia związana z zasadą "absolutnie zero tolerancji dla przewinień dyscyplinarnych", a zwłaszcza w takich sytuacjach, kiedy sędzia popełnia czyn zabroniony. Skarga nadzwyczajna jako narzędzie, żeby usuwać ewidentne błędy sądowe. Za dużo rozmawiamy o personaliach, bo część środowiska sędziowskiego próbuje budować taką debatę. My powinniśmy zwrócić uwagę na to, że sędziowie nie powinni się zajmować polityką, a te zmiany, które są proponowane są pozytywne dla Polaków i oczekiwane przez Polaków - powiedział Mucha. Paweł Mucha zwracał uwagę, że krytykująca zmiany w sądownictwie opozycja nie przedstawia własnej propozycji poprawy źle funkcjonującego systemu - z jego przewlekłymi postępowaniami czy niesprawiedliwymi wyrokami, o których później głośno w mediach. Prezydencki minister wytykał rządzącej przez 8 lat PO, że ...

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=377555
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola