Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Polska kontra reszta świata. Zawody strażaków na Wałach Chrobrego

Data publikacji: 2018-08-11, Data modyfikacji: 2018-08-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Sztafety i tandemy będą w sobotę rywalizować w zawodach Firefighter Combat Challenge. To ósma edycja imprezy w Szczecinie. Strażacy rywalizują na Wałach Chrobrego.W piątek rozegrano konkurencję indywidualną, w sobotę zmagania drużynowe - mówi Piotr Tuzimek z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Szczecinie. - Myślę, że będą to bardziej widowiskowe zawody, ponieważ będzie to rywalizacja międzypaństwowa. Z doświadczenia wiemy, że dla kibiców to dosyć emocjonujące. Na jednym torze widać Polaków, a na drugim innych zawodników i jest wtedy łatwiej kibicować. W Firefighter Combat Challenge oprócz Polaków biorą udział strażacy z Niemiec, Ukrainy czy Białorusi. Zawody rozpoczną się o godzinie 11, potrwają do 18. To wydarzenie towarzyszące Festiwalowi Sztucznych Ogni Pyromagic.

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=375684
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola