Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

.Nowoczesna chce, aby wieżowce były bardziej eko [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-10-12, Data modyfikacji: 2018-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Dachy szczecińskich wieżowców powinny zmienić się w małe elektrownie - to pomysł działaczy .Nowoczesnej.Jak przekonują powinniśmy wykorzystywać to, że województwo zachodniopomorskie jest jednym z najbardziej nasłonecznionych regionów Polski i na szczycie budynków należy zainstalować panele fotowoltaiczne. Produkując w ten sposób prąd możemy obniżać koszty życia - mówił Przemysław Słowik, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta. - Mamy przynajmniej 4 miesiące w roku, kiedy jesteśmy w stanie w 100 proc. pokryć zapotrzebowanie na energię części wspólnych, czyli wind oraz oświetlenia na klatkach i w piwnicach. Produkując czystą energię możemy obniżać koszty, co jest czasami wydatkiem kilkuset złotych na mieszkanie rocznie - wskazywał Słowik. Taka "mała" elektrownia kosztuje około 80 tysięcy złotych, a dodatkowo z RPO można dostać na ten cel dotację w wysokości 85 proc. wartości - mówił Artur Pomianowski, kandydat do zachodniopomorskiego sejmiku. Tłumaczył, że na razie .Nowoczesna nie ma opracowanego planu miejskiego w tym zakresie. ...

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=378658
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola