Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

"Nie należy zmieniać ordynacji wyborczej tuż przed wyborami" - komentowali goście RSnW

Data publikacji: 2018-08-16, Data modyfikacji: 2018-08-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Prezydent Andrzej Duda odmówił podpisania zmian w ordynacji wyborczej i zwrócił ustawę Sejmowi do ponownego rozpatrzenia. Na temat konsekwencji tej decyzji rozmawiali goście programu "Radio Szczecin na Wieczór".Politolog Piotr Chrobak stwierdził, że zmiany są potrzebne, jednak nie w tym momencie. - Nie należy zmieniać ordynacji wyborczej na pięć minut przed wyborami, jednak ordynacja, która w tej chwili obowiązuje do Parlamentu Europejskiego jest złą ordynacją, dlatego, że jest najbardziej niezrozumiała dla przeciętnego wyborcy - powiedział Piotr Chrobak. Członek zarządu Klubu Jagiellońskiego Piotr Trudnowski podkreśla, że to również starania klubu. - Oczywiście odczuwamy satysfakcję. Jesteśmy zadowoleni z tego, że pan prezydent podjął taką decyzję. To jest przede wszystkim efekt działań, które zaczęliśmy prowadzić pod koniec czerwca. W pierwszym kroku zorganizowaliśmy obywatelską petycję do liderów Obozu Zjednoczonej Prawicy - powiedział Piotr Trudnowski. Według opinii senackiego Biura Legislacyjnego zaproponowany w nowelizacji podział na okręgi wyborcze, spowodowałaby, że "efektywny próg wyborczy będzie wynosił 16,5 proc. Tyle głosów, w ...

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=375930
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola