Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Ludzie się cieszą, wrzucają, pomagamy"

Data publikacji: 2019-01-13, Data modyfikacji: 2019-01-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Jedni wrzucają po kilka złotych, inni grube banknoty. Tak czy inaczej wszyscy wspierają "groszem" Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.Niedziela to dzień 27. finału WOŚP. W całej Polsce na ulicach miast - w tym w Szczecinie - można spotkać kwestujących wolontariuszy. Dorzucając tzw. "co łaska" do puszki, w zamian otrzymuje się tradycyjnie czerwoną naklejkę w kształcie serca. - Uważam, że taka pomoc jest potrzebna dla dzieci, na nowy sprzęt lekarski. - Dziewczyny jak się urodziły, miały badany słuch sprzętem z orkiestry. - W puszce bardzo dużo. - Całkiem nieźle. Ludzie się cieszą, wrzucają, pomagamy - mówią wolontariusze i wspierający. Pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. O godzinie 19 na koncie akcji jest już ponad 37 milionów złotych.

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=383037
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola