Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Liczba dzików do odstrzału najmniejsza od pięciu lat, ekolodzy i tak będą protestować

Data publikacji: 2019-01-11, Data modyfikacji: 2019-01-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Ekolodzy i stowarzyszenia na rzecz zwierząt chcą w piątek protestować w Szczecinie przeciwko planowanemu odstrzałowi dzików. Protest odbędzie się mimo, że liczba osobników zaplanowana przez Ministra Środowiska do odstrzelenia jest najniższa od pięciu lat - to 210 tysięcy.Co ciekawe, odstrzał zaplanowany na sezon 2015/16 wynosił o sto tysięcy dzików więcej. Koła łowieckie zaznaczają z kolei, że odstrzał nie będzie prowadzony jedynie w styczniu i lutym, a w ciągu całego roku łowieckiego - nie ma też mowy o strzelaniu do ciężarnych loch. Resort odstrzał argumentuje walką z afrykańskim pomorem świń. Nie zgadzają się z tym ekolodzy. Ich zdaniem właściwą metodą jest bioasekuracja w gospodarstwach. Stąd protest - tłumaczy Anna Bielecka, jego współorganizatorka. - Będziemy wyrażali swoje zdanie, czyli negatywną opinię na temat wybicia naszych dzików w Polsce - powiedziała Bielecka. Protest "Solidarni z dzikami!" rozpocznie się o godzinie 16:30 na Placu Solidarności. Jego organizatorami są Klub Kniejołaza oraz Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA!. Swój udział w wydarzeniu zadeklarowało ponad 300 osób.

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=382922
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola