Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Krzystek przekonał radnych KO. Będzie więcej pieniędzy na stadion

Data publikacji: 2019-01-07, Data modyfikacji: 2019-01-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Radni Koalicji Obywatelskiej będą za zwiększeniem budżetu na nowy stadion Pogoni. Według naszych nieoficjalnych informacji podczas poniedziałkowego spotkania przekonał ich do tego prezydent Piotr Krzystek.W piątek radni KO z komisji sportu poprą stanowisko ws. podwyższenia budżetu na inwestycje przy Twardowskiego do ponad 360 mln złotych. Wcześniej podobne poparcie zapowiedzieli w Radiu Szczecin radni Bezpartyjnych oraz jedyny w komisji sportu radny PiS, Robert Stankiewicz. Jeszcze w styczniu sprawa finansowania przebudowy stadionu i budowy centrum szkolenia młodych piłkarzy trafi na sesję rady miasta. Według projektu w 2019 roku miasto miałoby wydać na stadion 64 mln zł na pierwsze prace. W grudniu, w drugim przetargu na stadion, zgłosiła się tylko jedna firma. Jej propozycja przewyższa szacunki miasta o 80 mln złotych. Do tej pory urzędnicy nie deklarowali jednoznacznie czy będą chcieli powtórzyć przetarg, czy przyjąć ofertę.

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=382747
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola