Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Działacze antykomunistyczni otrzymali medale Pro Patria [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-12-12, Data modyfikacji: 2018-12-12
A A AWydrukDrukuj  
 
To były czasy bardzo nieciekawe - tak o okresie Polski Ludowej mówił Stanisław Suszek, jeden z organizatorów strajku w Fabryce Mechanizmów Samochodowych Polmo. W środę otrzymał medal Pro Patria - Dla ojczyzny. Odznaczenia wręczono działaczom opozycji demokratycznej z naszego regionu. Medal przyznawany jest przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.Odznaczenia otrzymały osoby, które nigdy nie były na pierwszych stronach gazet, a wiele zrobiły dla Polski - mówił Jarosław Kaczorowski, jeden z odznaczonych. - Dotychczas było tak, że dostawali tylko ludzie z pierwszych stron. Ci z nazwiskami, co cały czas ich w telewizji pokazywali. A tacy ludzie jak Józek, mimo, że zrobił o wiele więcej, jest tak jakby z boku - mówi Kaczorowski. Zmiany w Polsce są ogromne. Stan wojenny wiele rzeczy zahamował - mówił Józef Ignor, jeden z działaczy opozycji. - Z tymi wszystkimi kłopotami, jakie stan wojenny wywołał, jeszcze do dzisiaj się borykamy. Z podziałem społecznym, to jest bardzo bolesne i uciążliwe dla narodu - mówi Ignor. Stanisław Suszek strajkował w Polmo w stanie wojennym, mówi, że Służba Bezpieczeństwa proponowała mu współpracę, ale odmówił. - Jak pracowałem w prywatnym zakładzie, przyjechała po mnie esbecja i mówi: panie Stanisławie będzie pan dorabiał prywaciarza? Współpracuj pan ...

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=381638
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola