Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Brać na żywioł, się rozpędzić, pedałować!" Mokre zawody w Kołobrzegu [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-08-11, Data modyfikacji: 2018-08-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Wsiąść na rower i przejechać nim nieco ponad 20 metrów... Sprawa wydaje się prosta, ale gdy dodamy, że dystans należy pokonać po mokrej desce ułożonej na wodzie - zaczynają się trudności.Takie właśnie zawody zorganizowano w Kołobrzegu. Wyzwanie podjęło 43 zawodników i zawodniczek. Wszyscy - prędzej czy później - wylądowali w wodzie. Nikt jednak nie narzekał. - Startuję w tych zawodach po raz trzeci, muszę powiedzieć, że jest to jedna z fajniejszych, na wybrzeżu, rzeczy. - Coraz więcej jest kibiców! - Przejechałem: całe trzy metry. - Woda: sympatyczna, mokra. Temperatura: ok. 20 stopni. Zasolenie: średnie, do umiarkowanego - relacjonowali zawodnicy. W tym roku cały dystans przejechało dwóch zawodników. Konieczna była więc dogrywka, w której kolejny raz całą deskę pokonał pan Damian Wierzbicki. Tuż po wyjściu z wody opowiedział reporterowi Radia Szczecin, co było kluczem do sukcesu w tej nietypowej zabawie. - Wszystko brałem na żywioł. Najlepiej dobrze się rozpędzić, żeby mieć prędkość, a potem pedałować, wszystko idzie samo. Była duża presja otoczenia; rodzina, córka, najbliżsi... Trzeba było pokazać się z dobrej strony ...

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=375706
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola