Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

A jednak Porr. Jest decyzja ws. tunelu w Świnoujściu

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Konsorcjum firm, któremu przewodzi spółka Porr, zdecydowało się na podpisanie umowy na budowę tunelu w Świnoujściu - dowiedziało się Radio Szczecin. Decyzja zapadła w środę.We wtorek przedstawiciele spółki Porr spotkali się z prezydentem Świnoujścia Januszem Żmurkiewiczem. W środę w południe trwały rozmowy firm należących do konsorcjum i właśnie zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie. - Podjęliśmy taką decyzję z pełną świadomością. Należymy do tych firm, które biorą odpowiedzialność za decyzję i wiedzą, co będą podpisywały - powiedział Radiu Szczecin rzecznik firmy Porr Mateusz Gdowski. - Do podpisania umowy konsorcjum musi zgromadzić dokumenty, uzgodnimy treść umowy i z pełną świadomością podpisujemy. Zanim umowa zostanie podpisana, konsorcjum musi złożyć stosowne dokumenty, w tym zabezpieczenie bankowe. Jak powiedział nam Mateusz Gdowski, już trwają prace przy projektowaniu inwestycji. Drążenie tunelu powinno rozpocząć się za 30 miesięcy. Konsorcjum Porr zostało wybrane w ubiegłym tygodniu jako kolejny wykonawca tunelu. Stało się to po tym, jak z inwestycji wycofało się pierwotnie wybrane konsorcju ...

Pełna treść wiadomości na: radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=375571
radioszczecin.pl, Źródło artykułu: radioszczecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu leży w województwie zachodniopomorskim i jest jego stolicą. To także największe miasto w województwie. Położone jest nad rzeką Odrą. Zostało założone w IX w. Ludność w liczbie 407 tys. pozwala Szczecinowi na zajmowanie siódmego miejsca pod tym względem w kraju, a powierzchnia 300 km² powoduje, że jest na najniższym stopniu podium wśród miast Polski o największym zajmowanym obszarze. Miasto jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Port obsługuje armatorów z najdalszych zakątków świata.

Miłośnicy zwiedzania odnajdą najciekawsze obiekty zabytkowej architektury na Wałach Chrobrego. Niech ciekawość poznania zabytków miasta rozpali fakt, że znajduje się ono na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na uwagę zasługuje miejska zieleń, nie bez powodu Szczecin został nazwany pływającym ogrodem. Występują tu liczne miejskie lasy, parki, skwery i zieleń uliczna. Znajdziemy tu jedną z największych lip w naszym kraju - Lipa szerokolistna św. Ottona. Gdy już przy nazewnictwie jesteśmy warto wspomnieć, że miasto bywa nazywane Paryżem Północy. Wszystko przez gwiaździsty układ urbanistyczny porównywalny do tego w stolicy Francji.

 

Czy wiesz że...

W Szczecinie warto odwiedzić m.in.: Bulwar Maurycego Beniowskiego, Droga Siedmiu Młynów, Rynek Sienny / Nowy Rynek, Targ Rybny, Deptak Bogusława, Bulwar Piastowski.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola